U Konjičkom klubu Kolan 30.listopada održana je početna konferencija projekta ‘Društvenim poduzetništvom do razvoja zajednice’. Cilj projekta je stvaranja preduvjeta za održivi razvoj socijalnih usluga i za obavljanje društveno odgovorne gospodarske djelatnosti jačanjem kapaciteta Udruge i unapređenjem znanja i vještina zaposlenika i nezaposlenih članova za obavljanje društveno-poduzetničkih aktivnosti.

U sklopu projekta nabavit će se oprema neophodna za rad, a osigurana su i sredstva za educiranje zaposlenih i nezaposlenih članova Udruge o primjeni društvenog poduzetništva. Nabavkom navedene opreme i edukacijom članova omogućiti će se kvalitetna uspostava društvenog poduzetništva unutar udruge temeljena na izrađenom poslovnom planu.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.173.200,00 HRK.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda (85 %): 997.220,00 HRK

Razdoblje provedbe projekta je 30 mjeseci, od 17. rujna 2020. do 17. ožujka 2023.

Projekt se provodi u suradnji sa Ministarstvom rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.

Za više informacija o projektu, možete kontaktirati predsjednicu udruge Suzanu Živković na broj 098/936-0304, ili putem maila na konjickiklubkolan@gmail.com.