1. Poboljšanje općeg zdravstvenog stanja osoba s invaliditetom:

– smanjenje spazama (nevoljnih grčeva mišića)
– povećanje mobilnosti (pokretljivosti)
– povećanje izdržljivosti
– poboljšanje cirkulacije, disanja i probave
– smanjenje uzimanja lijekova protiv spazama i bolova

2. Učenje jahanja:

– ovladavanje osnovnim vještinama jahanja
– samostalno jahanje
– priprema pojedinih jahača za sportska natjecanja

3. Psihosocijalna integracija

4. Povećanje broja socijalnih kontakata

5. Kvalitetno strukturiranje vremena

6. Smanjenje osjećaja socijalne izoliranosti

7. Edukacija u radu s osobama s invaliditetom

8. Smanjivanje predrasuda prema osobama s invaliditetom

Uspostavom i provedbom usluge terapijskog jahanja za djecu i mlade u sklopu projekta „RIDE ON“ doprinijet će se razvoju izvaninstitucionalnih usluga koje za cilj imaju poboljšanje zdravlja i opće kvalitete života socijalno osjetljivih skupina kao i članova njihovih obitelji. Projekt sufinancira Europska unija.

Sadržaj objave isključiva je odgovornost Konjičkog kluba Kolan. Ona izražava isključivo stajalište njenih autora i Europska komisija se ne može smatrati odgovornom pri uporabi informacija koje se u njoj nalaze.