Konjički klub Kolan-udruga za aktivnosti i terapiju pomoću konja provodi projekt pod nazivom „Zajedno smo sigurniji III“, SF.3.4.11.01.0060 u partnerstvu s Šibensko-kninskom županijom u sklopu poziva Zaželi- prevencija institucionalizacije. Projekt se provoditi u razdoblju od 23.2.2024. do 23.2.2027. godine (36 mjeseci). Provedba projekta utjecat će na povećanje socijalne uključenosti i prevenciju institucionalizacije ranjivih skupina s područja Šibensko-kninske županije pružanjem pomoći u kući i prilikom obavljanja svakodnevnih aktivnosti. Ciljna skupina na projektu su osobe starije od 65 godina i odrasle osobe s invaliditetom 3.ili 4. stupnja. Na projektu je zaposleno ukupno 15 pružatelja usluga koje se brinu za 90 korisnika uz isporuku mjesečnih paketa kućanskih i osnovnih higijenskih potrepština.

Dana 9.4.2024. godine, održana je početna konferencija projekta na kojoj su sudionici pobliže upoznati s provedbom projekta.

Ukupna vrijednost projekta je 742.500,00 EUR. Iznos bespovratnih sredstava koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda plus iznosi 631.125,00 EUR, dok iznos sredstava osiguran iz Državnog proračuna RH iznosi 111.375,00 EUR.

Konjički klub Kolan-udruga za aktivnosti i terapiju pomoću konja možete kontaktirati putem telefona na broj +385 98 936 0304 ili na mail farmahappyhorse@gmail.com

Više informacija na www.strukturnifondovi.hr  i www.esf.hr/esfplus

 

 

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda plus.
Sadržaj članka isključiva je odgovornost Konjičkog kluba Kolan – udruge za aktivnosti i terapiju pomoću konja.