Dana 17.rujna 2020. godine,  Konjički klub Kolan – udruga za aktivnosti i terapiju pomoću konja potpisala je ugovor o provedbi projekta Društvenim poduzetništvom do razvoja zajednice ( šifra UP.02.3.1.03.0013) na području Šibensko – kninske županije.

Cilj projekta je stvaranja preduvjeta za održivi razvoj socijalnih usluga i za obavljanje društveno odgovorne gospodarske djelatnosti jačanjem kapaciteta Udruge i unapređenjem znanja i vještina zaposlenika i nezaposlenih članova za obavljanje društveno-poduzetničkih aktivnosti.

U sklopu projekta nabaviti će se oprema neophodna za rad. Također osigurana su sredstva za educiranje zaposlenih i nezaposlenih članova Udruge o primjeni društvenog poduzetništva. Nabavkom navede opreme i edukacijom članova omogućiti će se kvalitetna uspostava društvenog poduzetništva unutar udruge temeljena na izrađenom poslovnom planu.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.173.200,00 HRK.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda (85 %): 997.220,00 HRK

Razdoblje provedbe projekta je 30 mjeseci, od 17. rujna 2020. do 17. ožujka 2023.

Projekt se provodi u suradnji sa Ministarstvom rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.

Za više informacija o projektu, možete kontaktirati predsjednicu udruge Suzanu Živković na broj 098/936-0304, ili putem maila na farmahappyhorse@gmail.com.