Radionica „Društveno poduzetništvo“, u sklopu projekta „Društvenim poduzetništvom do razvoja zajednice“ , održana je 23. i 24. siječnja 2023. u Narančastoj zgradi n Banju u Šibeniku.

Na radionici su sudionici na interaktivan način dobili informacije o mogućnostima bavljenja poduzetništvom, praktičnim koracima koje treba poduzeti pri osnivanju, specifičnostima društvenog i zelenog poduzetništva te načinu na koji funkcionira zadruga. Na samom kraju im je predstavljeno društveno poduzeće na primjeru iz prakse.

Projekt „Društvenim poduzetništvom do razvoja zajednice“ provodi se na području Šibensko-kninske županije u trajanju od 30 mjeseci sa ciljem stvaranja preduvjeta za održivi razvoj socijalnih usluga.

Vrijednost projekta: 1.173.200,00 HRK

Iznos bespovratnih sredstava koji sufinancira EU iz ESF: 997.220,00 HRK