Vanjski stručnjak, Martin Mrša održao je dvodnevnu radionicu pod nazivom „Postani društveni poduzetnik“ u sklopu projekta „Društvenim poduzetništvom do razvoja zajednice“ . Radionica se održala 26. i 27.8.2021.g., u Rakovu selu( Dubrava kraj Šibenika).

Projekt „Društvenim poduzetništvom do razvoja zajednice“, provodi se na području Šibensko-kninske županije( Grad Šibenik i Grad Knin) u trajanju od 30 mjeseci s ciljem stvaranja preduvjeta za održivi razvoj socijalnih usluga i za obavljanje društveno odgovorne djelatnosti jačanjem kapaciteta Udruge i unaprjeđenjem znanja i vještina zaposlenih i nezaposlenih članova za obavljanje društveno-poduzetničke aktivnosti.

Radionica je imala za cilj educirati predstavnike OCD-a, tvrtki, javnih ustanova, i JLS kako svoje poslovanje transformirati u društveno poduzetništvo.

Na radionici su na interaktivan način obuhvaćene sljedeće teme:

-Uvod u društveno poduzetništvo

-Pravni aspekt društvenog poduzetništva

-Modeli transformacije poslovanja u društveno poduzetništvo

-Potpore i natječaji za društvene poduzetnike

-Primjeri dobre prakse i budućnost društvenog poduzetništva.

Radionica, koja je trajala ukupno 16 sati(dva dana po 8 sati), protekla je u ugodnoj atmosferi i pozitivnom ozračju.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda (85 %): 997.220,00 HRK

Razdoblje provedbe projekta je 30 mjeseci, od 17.09.2020.-17.03.2023

Projekt se provodi u suradnji sa Ministarstvom rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike

Za više informacija o projektu, možete kontaktirati voditeljicu projekta Niku Čatlak na broj 098/92-5306, ili putem maila na konjickiklubkolan@gmail.com.

Sadržaj objave isključiva je odgovornost Konjičkog kluba Kolan